Al Farabi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim dili İngilizce ve rusça olmakla birlikte yabancı dil yeterliliği bulunan öğrenciler direk fakülte eğitiminden başlayabilirler. Hukuk fakültesi eğitim süresi dört +1 sene yabancı dil hazırlık olmak üzere toplam 5 senedir.

Üniversitede lisans eğitimi, ve uzmanlık ( Tıp , Diş Hekimliği ) fakülteleri ve bölümlerinde yürütülen dersler, seminerler ve laboratuvar çalışmalarını içerir. 
Al Farabi Üniversitesinin uluslararası kabul kotası bulunmakta olup başvuru sahiplerinin yaklaşık yüzde 10’u uluslararası öğrencilerdir ve sayı her yıl artmaktadır.

Al Farabi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kayıt işlemleri

Başvuru hersene nisan ayında başlamaktadır. Üniversitenin yabancı öğrenci kotası Başvuru süreci genel olarak uluslararası ve ulusal öğrenciler için aynıdır .

Al Farabi Üniversitesi hukuk Fakültesi ücretleri İngilizce ve rusça dilllerinde eğitim alınsada farklılık göstermez , üniversite ücretleri ve fiyat listesine online eğitim kataloğumuzdan ulaşabilirsiniz

Al Farabi Üniversitesi Fiyat Listesi buradan cihazınıza indirebilirsiniz

One Comment on “Al Farabi Üniversitesi Hukuk Fakültesi”

  1. Yuksekögretim kurumu yatay gecis yonetmeliğinde, dunya siralamasında ilk 400 e giren üniversitelerden mezun olanlar icin denklikin verildigini 2 yildan sonra da yatay geçis imkanlarinin oldugu bilgileri mevcut..Bu noktada Al Farabi dunyanin ilk 400 u arasinda olma durumu ornegin 2 yil sonra değisirse bizler yatay geçis ya da bitirdikten sonraki denklik.avantajarindan yararlanamayacak miyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir