Tıp Fakültesi Ücretleri ve Eğitim içeriği

Al Farabi Üniversitesi nde  Tıp fakültesi eğitimi Hazırlık +6 sene olup , senelik eğitim dili ingilizce ve rusça dır.

Al Farabi Üniversitesi’nin ana fakültelerinin eğitim programları, Kazakistan sağlık bakanlığı tarafından yürütülen devlet eğitim standartlarına dayanmaktadır.

Eğitim programları (hem Rus hem de Yabancı vatandaşlar için) şunları içerir:

Al Farabi Üniversitesi Tıp Eğitimi programları için eğitim 1-3 senelik dönemi temel, premedical ve başlangıç ​​tıp disiplinlerini 4-6 yıllar klinik eğitimi içerir. Temel ve premedikal ders, tıbbi uzmanlık alanlarının (Kimya, Fizik, Biyoloji, Anatomi, Histoloji, Fizyoloji, Mikrobiyoloji, Biyokimya, Bilişim, Patolojik Anatomi, Patofizyoloji, Farmakoloji, Hijyen) teorik temellerini içerir. Eğitimin ilk yıllarından itibaren öğrenciler hasta iletişimini öğrenmeye başlamaktadır.  

Klinik öncesi giriş konuları arasında İç Hastalıkları Giriş (Propedeutics), Genel Cerrahi, Radyoloji, Operatif Cerrahi ve Dental hastalıklara Giriş (Propedeutics) yer almaktadır. Klinik rotasyonlar kıdemli kurslarda başlar ve farklı uzmanlıkları içerir.

Klinik eğitim, hekimin mesleki faaliyetini düzenler ve kliniklerde hastalarla bokirlikte yürütülür. Her disiplin için çalışma planı, kliniklerdeki pratik çalışmaları ve öğrencinin (öğretim profesörünün gözetiminde) hastanın kişisel küratörlüğünü içerir. Klinik eğitim hem Üniversite kliniklerinde hem de ayakta hastalar için klinik kurumların temelinde yapılır.

Al Farabi Üniversitesi belediye klinik Hastaneleri ve klinik araştırma merkezlerinde öğrenciler stajlarını yapmaktadırlar

Pratik becerilerin eğitimi için, öğrencilerin resüsitasyon dahil tıbbi manipülasyonları eğitebilecekleri simülasyon merkezi mevcuttur.

Al Farabi Üniversitesi Fiyat Listesi buradan cihazınıza indirebilirsiniz

One Comment on “Al Farabi Üniversitesi Tıp Fakültesi”

  1. Merhabalar. Ben ukraynada 1 yıl hazırlık eğitimi aldım ve bu yıl haziran ayında bitecek. Yatay geçiş yapmak istiyordum ancak yök ilk 400 kuralı getirdi biliyorsunuzdur. Yatay geçiş yapmak için al farabide okumak istiyorum. Mümkün müdür? Şartlar nedir? Cevaplarsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir