Al Farabi Üniversitesi 25 merkez, 2 Ulusal Seviye Laboratuvarı ve Bölgesel Teknoparkta yürütülen geniş bir temel ve uygulamalı araştırma yelpazesini kapsamaktadır . Üniversite 2022’de Orta Asya bölgesinin en büyüğü olan bir süper bilgisayar kurmayı planlamaktadır.

Günümüzde Al Farabi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bilimsel ve yenilikçi bir altyapısı ile Fiziko-Kimyasal Araştırma ve Analiz Yöntemleri Merkezi, Bilim ve Araştırma Merkezi dahil 8 araştırma enstitüsünden oluşan bir fakültedir.  Teknoloji Parkı ve Ulusal Nanoteknoloji Açık Laboratuvarı bulunmaktadır.

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi , Bilim ve Teknoloji Parkı, Süreç Yenilikleri Merkezi ve “Yeşil Teknolojiler” Merkezi’ni içeren mühendislik ve yüksek teknolojiler kümesini başarıyla işletmektedir . Kümenin mevcut alanlarından biri, yapay uyduların oluşturulması ve küçük uyduların tasarımı ve fırlatılması için laboratuvarın bir faaliyetidir .

Çin Halk Cumhuriyeti Bilimler Akademisi Havacılık ve Uzay Bilgilendirme Bilimsel Araştırma Enstitüsü ile birlikte, Kazakistan’da ilk kez Al Farabi Üniversitesi bünyesinde azında sanal alıcı istasyonlu Yeryüzü Uzaktan Algılama Merkezi oluşturulmuştur.

Al Farabi Üniversitesi Mühendisilik Fakültesi nde  Rusça ve İngilizce dillerinde  eğitim verilmekte olup , yabancı dil yeterliliği bulunmayan öğrenciler üniversite bünyesinde  1 akademik süreli hazırlık eğitimine katıldıktan sonra fakülte eğitimlerine  devam edebilirler .

Al Farabi Üniversitesi Eğitim Ücretleri fiyat listesi buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir