Batı Akdeniz Eğitim Akademik Danışmanlık Hizmetleri 2009 yılında yurtdışında Üniversite eğitimi ve Dil Eğitimi almayı arzulayan öğrenci adaylarına profesyonel danışmanlık hizmeti vermek amacı ile kurulmuştur. Batı Akdeniz Eğitim kuruluş tarihinden günümüze kadar pek çok alanda akademik danışmanlık üzerine kapsamlı çalışmalar yapmış, verdiği hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile takdir edilmiştir.

 Al Farabi Üniversitesi online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Kurucuları Yurtdışında Eğitim almış Profesyonellerden oluşan Batı Akdeniz Eğitim ve Danışmanlık, günümüzün globalleşen dünya koşullarında, öğrencilerimizin ihtiyaç ve bütçelerine uygun yurtdışı eğitim programları sunmaya gayret göstermektedir. Batı Akdeniz, günümüze kadar binlerce öğrencinin yurtdışına üniversite eğitimi, ve dil eğitimi programlarına katılmalarında liderlik etmiştir.

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi hakkında

Al Farabi Milli Kazak Üniversitesi , 1933 yılında Kazak Ulusal Üniversitesi adıyla kurulmuştur. Kazakistan Cumhuriyetin’nin tarihi başkenti ve en büyük şehri Almatı’da bulunan üniversite 1937’de beşeri bilimler fakültesi, 1938’de felsefe ve 1941’de gazetecilik fakültelerininde açılması ile ilk yıllarında hızla büyüdü.

Al Farabi Üniversitesi , günümüzdeki adını 1991’de Kazakistan’ın çökmekte olan Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını ilan etmesinin ardından 10. yüzyıl Arap filozofu Al-Farabi’den (Alparabius olarak da bilinir) almış ve 2001’de ulusal bir üniversite olarak sınıflandırılmıştır.

Ulusal öneme sahip olma iddiaları, 2018’de, en yetenekli başvuru sahiplerini çekmede “diğer üniversitelerden önemli ölçüde ileride” olduğunu gösteren ulusal burs sınavlarının sonucu tarafından desteklendi ve bunların çoğu, her bir ödül için 15 ila 20 başvuru olan burslar kazandı. .

Al Farabi üniversitesi Kazakistan, Almatı’da, tarih, iktisat, hukuk, felsefe ve gazetecilik fakültelerinin yanı sıra Diş Hekimliği , Tıp Fakültesi ve Mühendislik fakültelerinide barındıran 15 katlı bir kulenin hakim olduğu 100 dönümlük Kazgugrad kampüsünde yer almaktadır.

 Al Farabi Üniversitesi eğitim stratejisi, aktif öğretim yöntemlerinin kullanılmasına, Üniversite kliniğinde klinik eğitime ve farklı klinik temellere, proje koçluğuna ve ayrıca yaratıcı görevlerin uygulanmasına dayanır. 

Uluslararası arenada oldukça güçlü bağlantıları olan Al Farabi Milli Kazak Üniversitesi dünya çapında 300’den fazla üniversite ile öğrenci değişim program anlaşmaları mevcuttur. Üniversite aynı zamanda Erasmus REKT kütüphane projesinin ve Yeni İpek Yolu öğrenci programının bir katılımcısıdır.

 Al Farabi Üniversitesi online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz